Kategoria: Elektryczne podgrzewacze wody

Aktywne filtry

Elektryczne podgrzewacze wody

Wydajne i komfortowe podgrzewanie wody użytkowej

Elektryczne przepływowe podgrzewacze wody znajdują swoje zastosowanie nie tylko w domach szeregowych, ale także w altanach działkowych, budynkach gospodarczych oraz domach jednorodzinnych – wszędzie, gdzie niezbędny jest dostęp do bieżącej i ciepłej wody. Są to niewielkie urządzenia, ale pozwalają na efektywne podgrzanie wody z wodociągu oraz własnego ujęcia. W drugim przypadku należy jednak pamiętać o instalacji z hydroforem. Warto bowiem wiedzieć, że własne ujęcie cechuje się spadkami ciśnienia poboru wody, co w negatywny sposób może wpływać na działanie urządzenia, czyli skuteczność, z jaką będziemy otrzymywali ciepłą wodę. Przepływowy podgrzewacz wody elektryczny zdecydowanie najczęściej wybierany jest po to, aby funkcjonował w pobliżu punktu poboru wody, przy czym przeważnie jest to miejsce nad zlewem i umywalką lub też w ich sąsiedztwie. Warto wiedzieć, że charakteryzuje się on niewielkimi rozmiarami oraz dużą skalą wydajności. Z łatwością będzie więc można znaleźć model, jak najlepiej spełniający nasze potrzeby i oczekiwania.

Elektryczne podgrzewacze – wiele korzyści i możliwości

Podgrzewacz wody elektryczny nie cieszy się tak dużą popularnością bez powodu. Będzie najlepszym rozwiązaniem z wielu powodów. Bardzo korzystne jest bowiem to, że wymiary tego typu podgrzewacza są niewielkie, co pozwala na jego łatwe umiejscowienie, szczególnie w małej kuchni czy łazience. W ofercie niejednego sklepu można nawet znaleźć modele w formie baterii łazienkowej, należy jednak pamiętać, że w parze z małym rozmiarem idzie również mała moc. Pomieszczeń Ważne jest również to, ze przepływowe podgrzewacze elektryczne nie wymagają do obsługi czy montażu specjalistycznej wiedzy ani z zakresu elektryki, ani hydrauliki. Niektóre urządzenia są gotowe do użytku zaraz po rozpakowaniu. Wymagają jedynie przytwierdzenia do ściany oraz doprowadzenia bieżącej wody i energii elektrycznej. Dzięki temu szybko i bez dodatkowych utrudnień będziesz mógł cieszyć się wodą o odpowiednim stopniu temperatury. pomieszczeń W porównaniu do piecyków gazowych elektryczne podgrzewacze przepływowe są bezpieczniejsze i przy odpowiednim dobraniu bardziej efektywne w codziennej eksploatacji. Koszt rocznego użytkowania może być nieco większy, odznacza je jednak większa wydajność oraz bezawaryjność pracy. Warto też pamiętać, że elektryczny podgrzewacz przepływowy dostępny jest w konkurencyjnych cenach, dzięki czemu dużo osób może pozwolić sobie na jego zakup. Z pewnością jest to korzystne i ekonomiczne rozwiązanie, a także świetna alternatywa dla piecyków gazowych.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Przed podjęciem finalnej decyzji zakupowej, dobrze jest najpierw przemyśleć, jakie konkretnie urządzenie najlepiej spełni nasze potrzeby. Jeśli elektryczny podgrzewacz wody ma być wykorzystywany w miejscu, gdzie zapotrzebowanie na ciepłą wodę nie będzie zbyt duże, można spokojnie zdecydować się na urządzenia o mniejszej mocy. Co ważne, ich wydajność nadal będzie na satysfakcjonującym poziomie. Z kolei modele o większej mocy będą w stanie jednocześnie obsłużyć wodę z kranu oraz natrysku, jednak podczas ich zakupu należy pamiętać o dobraniu niezbędnych elementów układu. Jako firma posiadamy wieloletnie doświadczenie w sprzedaży i montażu podgrzewaczy wody – w razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Elektryczne podgrzewacze wody